OSMANİYE ECZACI ODASI TEB'DEN ECZACILIK EĞİTİMİ VE İSTİHDAM İLİŞKİSİ TOPLANTISI ANKARA’DA DÜZENLENDİ

Eczacılık Eğitimi ve İstihdam İlişkisi Toplantısı Ankara’da Düzenlendi

 

Değerli Meslektaşlarımız,

TEB tarafından yayımlanan duyuru ile;

Eczacılık Eğitimi ve İstihdam İlişkisi Toplantısı; Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti ve Danışma Kurulu, Türk Eczacıları Birliği Eczacılık Akademisi, Türk Eczacıları Birliği Gençlik Komisyonu ile Eczacılık Fakültelerinin dekan ve öğretim üyelerinin katılımıyla 23 Kasım 2018 tarihinde Ankara’da düzenlendi.

Türk Eczacıları Birliği Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak, toplantının açılış konuşmasında; Türk Eczacıları Birliği olarak eczacılık mesleğinin oluşumunda merkezi bir yerde olan eczacılık fakültelerinin görüşlerini önemsediklerini dile getirdi. Ticari eczacılığa karşı etik eczacılığın savunulması gerektiğini ifade eden Çolak: “Eczacılar olarak bizler insanların ihtiyaç ve taleplerini hizmet sunumu yoluyla eylemlere dönüştürmeli, mesleğimizi uzun soluklu, kapsayıcı, güvenli ve dirençli; tek bir kelime ile sürdürülebilir bir model ile yenilemeliyiz” dedi.

Eczacılık Eğitimi ve İstihdam İlişkisi Toplantısı, Eczacılık Fakültelerinin dekan ve öğretim üyeleri ile katılımcıların görüş ve önerilerini aktarmasıyla son buldu.

 

 

 

27.11.2018 - Okunma Sayısı : 166